Volonteri sudjelovali u projektu Socijalna samoposluga „Kruh sv. Antuna“

Hrvatska mreža volonterskih centara već četvrtu godinu za redom organizira manifestaciju Hrvatska volontira, s glavnim ciljem promoviranja volonterskih programa različitih organizacija te samog volontiranja kao građanske vrline i navike srca. Ove se godine akcija održava u razdoblju od 19. do 24. svibnja 2014. godine.

U akciju Hrvatska volontira uključila se i Socijalna samoposluga „Kruh sv. Antuna“ Varaždin, projekt u organizaciji Franjevačkog svjetovnog reda sv. Ivana Krstitelja Varaždin, a u pomoć su priskočili volonteri Centra za volontiranje i humanitarni rad, Fakulteta organizacije i informatike, Sveučilišta u Zagrebu. Glavni cilj projekta, koji se provodi kontinuirano, a ne samo ovog tjedna, jest omogućiti korisnicima Socijalne samoposluge (socijalno ugroženim osobama s područja Varaždinske županije) dobivanje potrebnih namirnica i higijenskih potrepština koje volonteri prikupljaju u trgovačkim centrima. Volonteri se u Socijalnoj samoposluzi upoznaju s problemima svojih sugrađana te uče da vlastitim djelovanjem mogu činiti razliku u društvu i pomoći potrebitima.

Volontiranje u Socijalnoj samoposluzi se nastavlja pa ovim putem pozivamo sve studente koji žele postati volonteri da se jave u Centar za volontiranje i humanitarni rad te steknu vrijedno iskustvo volontiranja kao građansku vrlinu i naviku srca.