Program Završne svečanosti za volontere

Objavljeno: 31.05.2017

Pozivamo sve volonterke, volontere i partnerske organizacije da se odazovu završnoj svečanosti koja će se održati u utorak, 06.06.2017. u 16.00 h, Vijećnica Fakulteta, FOI 1, Pavlinska 2, Varaždin, potkrovlje.

Vrlo smo ponosno na 40-tak volontera Centra za volontiranje i humanitarni rad Fakulteta organizacije i informatike Varaždin Sveučilišta u Zagrebu koji su u akademskoj godini 2016/17 ostvarili preko 800 volonterskih sat. Stoga kao i svake godine Centar za volontiranje i humanitarni rad FOI priprema Završnu svečanost za volontere u sklopu koje će biti podijeljene volonterske knjižice i zahvalnice volonterima. Volonteri su ove godine pomagali potrebitima i prikupljali namirnice te volontirali u Socijalnoj samoposluzi „Kruh Sv. Antuna“. Oni su se također uključili u rad s djecom i proveli nekoliko volonterskih akcija u suradnji s Dječjim vrtićem „Varaždin“. Osim toga volontirali su u „Utočištu Sv. Nikola“ Varaždin, na Državnom prvenstvu u atletici za osobe s invaliditetom te su organizirali akciju čišćenja okoliša u sklopu manifestacije „Hrvatska volontira“.

U sklopu edukacije na Završnoj svečanosti putem Skypea će se održati predavanje na temu „Voluntourism“ gošće predavačice iz SAD-a. Victoria je diplomirala  na University of Maryland, a radi se o gošći predavačici iz SAD-a. Ona je uključena u program Remote Year, objavljuje za Black & Abroad, koordinatorica je programa Stephen Siller Tunnel to Towers Foundation. Tijekom studija bila je na programima van države, a vrijeme je provela u Španjolskoj, Maroku, Vijetnamu, Japanu, Južnoj Africi, Kini…

Dnevni red je sljedeći:

16:00 – 16:10               Pozdravni govor i fotografiranje (dekan Fakulteta organizacije i informatike prof.dr.sc. Neven Vrček, voditeljica Centra za volontiranje i humanitarni rad izv.prof.dr.sc Sandra Lovrenčić)

16:10 – 16:20               Osvrt rezultate evaluacijskih obrazaca (Josipa Cvrlja, univ.bacc.oec)

16:20 – 16:25               Predstavljanje FOIJADA (Damir Vučić, prof.)

16:25 – 16:30               Predstavljanje Hrvatski paraolimpijski odbor (Damir Frntić)

16:30 – 16:50               Predavanje na temu „Voluntourism“ putem Skypea (Victoria Cumberbatch)

16:50 – 16:55               Predstavljanje „Utočište Sv. Nikola“ Varaždin  (Irena Madžarić)

16:55 – 17:00               Predstavljanje Dječji vrtić „Varaždin“ (Jasenka Husnjak)

17:00 – 17:10               Predstavljanje Socijalna samoposluga „Kruh Sv. Antuna“ i dodjela namirnica (Zdenko Viljevac)

17:10 – 17:25               Podjela zahvalnica

17:45 – 17:55               Zakuska

17:55 - 18:05               Pauza

18:05 – 19:00               Edukacija za nove volontere po potrebi

• Zakon o volonterstvu  (izv.prof.dr.sc. Sandra Lovrenčić)
  • Etički kodeks  (izv.prof.dr.sc. Violeta Vidaček Hainš)

Veselimo se Vašem dolasku.

Srdačno,

Centar za volontiranje i humanitarni rad FOI

Izv.prof.dr.sc. Sandra Lovrenčić - voditeljica Centra

Izv.prof.dr.sc. Violeta Vidaček Hainš - koordinatorica volonterskih aktivnosti