VAFI festival animiranog filma

Treći VAFI (Internacionalni festival animiranog filma djece i mladih Varaždin) koji počinje u četvrtak, 12. travnja i traje do nedjelje 15. travnja nudi niz zanimljivih i besplatnih programa za srednjoškolce i studente.

Kako je ove godine zemlja partner Japan, svi će popratni programi biti posvećeni upravo Zemlji Izlazećeg Sunca, a hrvatska će se publika upoznati sa ne tako poznatom animacijom ove daleke zemlje.

Sve o animama i filmovi bez naracije

Japanski animator Dino Sato će u subotu u 15 sati u palači Herzer održati predavanje o animama, tipičnom japanskom stilu, što je idealna prilika da ga pitate što želite.

Osim toga ozbiljnija publika će u tzv. “off programu” u subotu  navečer u 19:30 u MMC-u KULT moći zaploviti u svijet ne tako poznatog japanskog animiranog filma.

- Svi znaju za Pokemone, Pikachua i Hello Kitty. Mi ćemo publici približiti onaj drugi dio japanske animacije - povijesni, dakle temelje na kojima su nastali danas popularni japanski animirani filmovi. Ti se filmovi ne mogu vidjeti na televiziji, zaista su raritet, a prikazat ćemo ih u programu “Povijest japanske animacije” – objasnila je Malenica.

Publika će dobiti i vodič kroz 70 minuta povijesti japanske animacije, a najstariji isječak filma koji ćemo vidjeti nastao je prije više od 90 godina.

Svijet dječje mašte

Naravno, ako želite pogledati i bilo koji drugi sadržaj – možete. Pogotovo službene projekcije tj. crtiće koji su na festival poslali mali i mladi animatori iz cijelog svijeta. Program možete naći na www.vafi.hr.