Kako do karijere u Disney Animation studiju?

Organizatori festivala VAFI (Festival animiranog filma) Vas pozivaju na predavanja 28. travnja 2011. godine.

2009. godine na projekt FOI CORE u organizaciji AIESEC Varaždina studenti su imali priliku dati rješenje za case study koji je pripremila udruga Filmsko-kreativni studio VANIMA. Case study je bio osmisliti internacionalni festival animiranog filma djece i mladih. Neke ideje su implementirane i tako je nastao VAFI festival, prvi puta održan prošle godine u travnju.

Ove godine na 2. VAFI-ju organizatori Festivala (VANIMA) osmislili su i pripremili predavanja za zainteresirane studente. Tako ćete imati prilike sudjelovati, 28. travnja s početkom u 18 sati u palači Herzer, na predavanju firme Luminus creative d.o.o. (autori Čarobne škrinjice, špice za dodjelu Oscara, te brojnih reklama). Kreativni odjel Luminusa objasnit će na primjeru postupak kako kod njih nastaje reklama (na primjeru reklame rađene za Vindiju d.d.).

Od 19 sati (također u palači Herzer) predavanje će održati Dan Bennett, izvršni producent i osnivač partnerskog festivala (Los Angeles International Children's Film Festival) i to na temu pripovjedne tehnike u animiranom filmu i kratki animirani film na festivalima.

Organizatori VAFI festivala kao poslasticu najavljuju predavanje Josha Stauba, animatora iz Disney Animation studija, koji će studentima pokušati odgovoriti na pitanje: Kako do karijere u Disneyu?, a predavanje će biti održano u petak nakon predavača Dan Bennetta.

Animator Josh Staub će i u subotu (30. travnja) održati dva predavanja gdje će na primjerima objasnit kako nastaju diznijevski blockbusteri poput «Bolta» i «Vrlo zapetljane priče» koji tek stiže u naša kina. Gosti iz Los Angelesa će održati predavanja na engleskom jeziku.

Program Festivala, biografije predavača i ostale informacije možete pronaći na službenim internetskim stranicama: www.vafi.hr