Uspjeh studenata FOI-ja na međunarodnom natjecanju u poslovnim idejama

Tim studenata 2. godine diplomskog studija Fakulteta organizacije i informatike u sastavu Ksenija Mitrović, Mirela Pavličević (smjer Ekonomika poduzetništva) i Zoran Kos (smjer Informacijsko i programsko inženjerstvo), uz mentorstvo asistentice Katarine Pažur Aničić, predstavio je svoju poslovnu ideju pod nazivom Personnal Fashion Assistant na međunarodnom natjecanju Hackaton-in-a-box održanom 11. i 12. travnja 2014. na Pannonia Univesrity, Nagykanizsa Kampus.

Na samom natjecanju sudjelovalo je 70-ak natjecatelja, što studenata i mladih poduzetnika, te je prvi dan predstavljena ukupna 31 inovativna poslovna ideja u različitim fazama razvoja, a u drugi krug natjecanja ušlo je njih 13. Naši studenti s lakoćom su prošli u finale natjecanja s idejom koja je u tek u inicijalnoj fazi razvoja, te su drugi dan natjecanja intenzivno radili na razradi ideje i pripremi pitcha u trajanju od 3,5 minute, uz mentorstvo međunarodnih start up stručnjaka. Nakon finalnih prezentacija, ideja je svrstana među četiri najbolje na natjecanju, a studenti FOI-ja su dobili i pohvalu od članova žirija za timski rad te posebnu nagradu kao poticaj za daljnji razvoj sustava koji je ocijenjen kao ideja s visokim potencijalom za uspjeh.

U suštini, Personnal Fashion Assistant je zamišljen kao mobilna aplikacija interaktivnog tipa koja predstavlja kombinaciju webshopa i društvenih mreža. Cilj aplikacije je da krajnjim korisnicima značajno olakša praćenje trendova robnih marki prema vlastitim preferencijama i pomogne im u bržem donošenju odluke o kupnji uz moguće sugestije putem personaliziranog profila. S druge strane, prodavačima različitih robnih marki aplikacija bi omogućila novi oblik promocije, personalizaciju odnosa s klijentima te lakše pridobivanje novih i zadržavanje postojećih korisnika.

Nagradu za ideju s najvećim tržišnim potencijalom osvojio je varaždinski tim ConnectiGo, koji radi na razvoju komunikacijskog servisa koji služi instantnom slanju informacija i multimedijalnih sadržaja od strane korisnika prema informativnim medijima, s mogućnošću nagrađivanja i plaćanja sadržaja.

Natjecanje je organizirano u suradnji Panonskog sveučilišta u Nagykaniszi, Tehnološko inovacijskog centra TICM iz Čakovca, te pod pokroviteljstvom Hackathon-In-A-Box-a, mađarskog sustava natjecanja poslovnih ideja pod vodstvom Tamasa Turcsana, Gabora Dehelana i Davida Trayforda, jednih od nositelja razvoja mađarske startup scene, i razvijatelja ekosustava čiji su najpoznatiji članovi međunarodni uspješni servisi poput Ustream i Prezi.com.

Studenti FOI-ja još su jednom pokazali da svojim znanjem i kreativnošću mogu uspješno parirati u međunarodnoj konkurenciji.

Čestitamo!

FOI team TImski rad Voting