OneStart natjecanje

Imate li ideju za rješavanje kritičnih problema u zdravstvu? Nemate ideju, ali imate zdravstveni ili poslovni know-how kako bi pomogli nekom drugom u razvijanju ideje? Prijavite se na najveće natjecanje za poslovne planove, proširite znanje i iskustvo i osvojite odličnu novčanu nagradu!

Oxbridge Biotech Roundtable (OBR) i SR One udružili su snage i pokrenuli OneStart natjecanje – najveće business plan natjecanje takve vrste u svijetu. Natjecanje pruža priliku mladim inovatorima iz svih disciplina, da osvoje novčanu nagradu u iznosu od 100 tisuća funti i besplatan laboratorijski prostor u blizini Londona. Osim novčane nagrade, sudionicima se nude trajni pravni i poslovni savjeti sponzora na temu kako transformirati ideje u uspješan posao.

Cilj natjecanja je poticanje mladih poduzetnika na iskazivanje svojih ideja, pa su u tu svrhu svi natjecatelji mlađi od 35 godina.

Tko bi se trebao prijaviti?

• Studenti medicine ili znanstvenih područja te znanstvenici zainteresirani za komercijalizaciju svojih ideja
  • Poslovni studenti i mladi profesionalci željni uključivanja u biotehnološke i zdravstvene industrije
  • Software programeri i inženjeri koji su zainteresirani za doprinos svojih tehničkih vještina za ostvarivanje proizvoda
  • Svi koji imaju interes u poduzetništvu

Za sudjelovanje na natjecanju ne morate imati tim, pa čak ni vlastitu ideju. Možete se registrirati i pronaći članove tima kako bi nadopunili svoje prednosti.

Ideje su dobrodošle u svim fazama razvoja. Svi polufinalisti će biti mentorirani od strane profesionalaca najmanje šest tjedana i pozvani prisustvovati biotehnološkom poslovnom bootcamp-u u Londonu, u veljači 2015. godine. Tamo će moći sudjelovati na radionicama globalnih sponzora, uključujući SR One, Johnson & Johnson Innovation, Takeda Ventures, Bristol-Myers, Squibb, Roche, McKinsey i drugih.

Prijave za natjecanje otvorene su do 1. prosinca 2014. godine, a više o natjecanju, uvjetima i nagradama možete saznati na službenoj stranici http://onestart.co/.

Ukoliko ste zainteresirani za natjecanje, pošaljite mail na cpsrk@foi.hr i objasnite zašto bi baš Vi (ili Vaš tim) trebali sudjelovati na natjecanju.

Sretno!