Uprava FER-a posjetila FOI u Varaždinu

Objavljeno: 29.08.2024

Na Fakultetu organizacije i informatike (FOI) u Varaždinu je u utorak, 27. kolovoza, održan sastanak vodstava FOI-ja i Fakulteta elektrotehnike i računarstva (FER), sastavnica Sveučilišta u Zagrebu.

U ime FOI-ja, sastanku su prisustvovali članovi Uprave – dekanica prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa te prodekan za poslovanje i ljudske potencijale izv. prof. dr. sc. Ivan Malbašić, prodekanica za znanost, projekte i međunarodnu suradnju izv. prof. dr. sc. Martina Tomičić Furjan te prodekan za studijske programe prof. dr. sc. Zlatko Erjavec. S FER-a su sudjelovali dekan prof. dr. sc. Vedran Bilas, te novoizabrani prodekani u idućem mandatnom razdoblju - prodekan za nastavu prof. dr. sc. Krešimir Pripužić, prodekan za studente doc. dr. sc. Tomislav Jagušt, prodekan za istraživanje i inovacije izv. prof. dr. sc. Tomislav Capuder te prodekan za poslovanje i digitalizaciju prof. dr. sc. Stjepan Stipetić te aktualni prodekan za istraživanje i inovacije prof. dr. sc. Stjepan Bogdan.

Na sastanku se razgovaralo o dosadašnjoj suradnji dvaju fakulteta, uz naglasak na buduće projekte i istraživačke inicijative. Oba fakulteta prepoznala su važnost jačanja međusobne povezanosti kako bi zajednički doprinosili razvoju znanstvenih istraživanja, inovacija i obrazovanja. Oba fakulteta zajednički prepoznaju važnost razvoja znanstvenih istraživanja, inovacija i obrazovanja, među ostalim i kroz program Nuqleus. Deep-tech venture builder pod nazivom NUQLEUS napredni je startup inkubator, kojeg su pokrenuli Inovacijski centar Nikola Tesla (ICENT) i Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER) Sveučilišta u Zagrebu, a kojima je Fakultet organizacije i informatike (FOI) znanstveni partner na projektu. Na sastanku je vođena detaljna diskusija o mogućnostima unapređenja poslovnih procesa kako bi se povećala efikasnost i produktivnost institucija.

Povezivanjem resursa i znanja, FOI i FER nastavljaju graditi temelje za nove prilike i značajan doprinos znanosti i tehnologiji u Hrvatskoj.