U Elektrostrojarskoj školi otvorena informatička učionica opremljena gaming računalima – predmete i module razvijali stručnjaci s FOI-ja

Objavljeno: 09.09.2022

U Elektrostrojarskoj školi Varaždin uređena je informatička učionica za razvoj videoigara i opremljena je gaming računalima za koje je Varaždinska županija iz proračuna izdvojila 240.077,50 kuna. U njoj će se izvoditi i novi predmeti/moduli vezani za razvoj videoigara, čije su kurikulume razvijali i stručnjaci s FOI-ja – izv. prof. dr. sc. Mario Konecki i doc. dr. sc. Mladen Konecki. Više u nastavku.

Prilikom otvorenja, Elektrostrojarska škola Varaždin je predstavila nove predmete vezane za razvoj videoigara, a to su:

• DIZAJN VIDEOIGARA (1. RAZRED)
  • IZRADA 2D VIDEOGRAFIKE (2. RAZRED)
  • AUDIO I VIDEO PRODUKCIJA U VIDEOIGRAMA (3. RAZRED)
  • OSNOVE PROGRAMIRANJA VIDEOIGARA (3.RAZRED)
  • IZRADA 3D GRAFIKE ZA VIDEOIGRE (3. RAZRED)
  • PROJEKTNI RAZVOJ VIDEOIGARA (4. RAZRED)
  • NAPREDNO PROGRAMIRANJE VIDEOIGARA (4. RAZRED)
  • VIRTUALNA I PROŠIRENA STVARNOST U VIDEOIGRAMA (4. RAZRED)

Riječ je o izbornom modulu koji je ove godine namijenjen tehničarima za računalstvo, a od iduće godine bit će ponuđen i ostalim učenicima kao fakultativna nastava – objasnio je ravnatelj Elektrostrojarske škole Varaždin profesor Igor Kos.

Članovi radne skupine koji su sudjelovali u izradi strukovnog kurikuluma su: izv. prof. dr. sc. Mario Konecki, doc. dr. sc. Mladen Konecki, Andrej Kovačević (Exordium games) te prof. Ratko Jakopec i prof. Igor Kos iz Elektrostrojarske škole Varaždin.

Otvorenju nove učionice i predstavljanju novih predmeta i modula prisustvovala je i dekanica Fakultetu organizacije i informatike Varaždin prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep te prodekanica za nastavu i studente prof. dr. sc. Sandra Lovrenčić.