Studijski posjet poduzeću Šestan – Busch d.o.o. (Prelog) i Tehnološko inovacijskom centru Međimurje (Čakovec)

U organizaciji Centra za podršku studentima i razvoj karijera, u petak, 14. lipnja 2013. godine 40-tak studenata ekonomskog i informatičkog smjera u pratnji Katarine Pažur, Rubena Piceka, Borisa Tomaša, Kristine Detelj, Jelene Horvat i Marine Klačmer Čalopa posjetilo je poduzeće Šestan-Busch d.o.o., vodeće poduzeće u Hrvatskoj i svijetu koje u području vojne opreme djeluje u proizvodnji balističkih sredstava zaštite, biološko kemijskih sredstava zaštite i proizvodnji plastičnih dijelova za proizvodnju protubalističke opreme.

Upravljanje poduzećem, proces proizvodnje, praćenje i kontrolu kvalitete zaštitnih kaciga studentima su predstavili suvlasnik i direktor poduzeća gosp. Alojzije Šestan i tehnički direktor gosp. Božo Bujanić.

Studenti su imali priliku posjetiti i Tehnološko-inovacijski centar Međimurje (TICM) u Čakovcu, gdje je poslovanje centra predstavio gosp. Ivan Plačko, poslovni direktor, a zatim su se ukratko predstavila informatička poduzeća Axiom d.o.o. i Qmini d.o.o. koja djeluju u okviru Centra, te konzultantsko poduzeće Superna d.o.o. Studenti su također obišli poslovne prostorije Centra te se upoznali s mogućnostima predinkubacije i inkubacije mladih inovativnih tvrtki.