RapidILL - međuknjižnična dostava članaka i poglavlja iz knjiga

Objavljeno: 09.02.2023

Sveučilište u Zagrebu i Nacionalna i sveučilišna knjižnica zajedničkim su projektom osigurali uslugu RapidILL-a, globalnog servisa za međuknjižničnu dostavu članaka i poglavlja iz knjiga. Građa dostupna putem RapidILL je građa koju NSK ne posjeduje ili joj nije omogućen pristup, a dostupna je u drugim knjižnicama, članicama sustava RapidILL diljem svijeta, uglavnom iz SAD-a.
Usluga je namijenjena svim sastavnicama Sveučilišta u Zagrebu, traje jednu godinu i u potpunosti je besplatna.

Poglavlja i članci dostavljaju se u PDF formatu, broj naručenih digitalnih članaka ili poglavlja iz knjiga je neograničen.

Djelatnici FOI-ja svoje potrebe za člancima ili poglavljima u knjigama mogu dostaviti kroz Zahtjev za međuknjižničnu posudbu na adresu elektroničke pošte knjiga@foi.unizg.hr ili osobno u knjižnicu.

Studenti svoje zahtjeve mogu dostaviti na obrascu Međuknjižnične posudbe koji se nalazi na mrežnoj stranici kataloga Knjižnice FOI.