Novo u knjižnici – RapidILL, novi besplatni servis digitalne dostave dokumenata

Objavljeno: 16.08.2023

Trebat li članak ili želite uvid u dio najnovije knjige renomiranih svjetskih izdavača? Pošaljite zahtjev Knjižnici koja uslugu međuknjižnične posudbe sada može ostvariti putem besplatnog servisa RapidILL, globalnog servisa za međuknjižničnu digitalnu dostavu članaka i poglavlja iz knjiga iz više od 500 sveučilišnih i visokoškolskih knjižnica diljem svijeta. Usluga se temelji na tehnologiji računalstva u oblaku, a namijenjena je svim korisnicima Knjižnice.

Servis RapidILL omogućen je u suradnji Sveučilišta u Zagrebu i Nacionalne i sveučilišne knjižnice, a usluga će biti dostupna bez naknade do kraja 2025. godine.

Za narudžbu digitalne dostave članaka ili poglavlja iz knjiga potrebno je ispuniti zahtjev koji Knjižnica FOI-ja šalje u NSK. Zahtjevi se obrađuju u roku od 24 sata, od ponedjeljka do petka, a korisnik dobiva građu u roku od 72 sata.