Radionica „Priprema virtualnog predavanja - webinara“

U utorak, 11. studenoga 2014. godine u Vijećnici Fakulteta organizacije i informatike, u sklopu projekta „MEDINFO - Razvoj kurikuluma za Interdisciplinarni poslijediplomski specijalistički studij medicinske informatike“, održana je radionica „Priprema virtualnog predavanja - webinara“.

Radionicu u trajanju od tri školska sata održao je Zvonko Martinović, prof., voditelj odjela Centar za e-učenje pri Sektoru za obrazovne usluge Sveučilišnog računskog centra (Srce).

Sudionicima radionice prikazano je korištenje sustava Adobe Connect i njegove napredne mogućnosti. Nova verzija Moodle-a omogućava otvaranje virtualne sobe (webinara) direktno iz kolegija te omogućava snimanje predavanja (samo audio ili audio i video snimka). Na taj način predavanje može studentima biti dostupno putem Moodle-a za vrijeme nastave (putem interneta), ali i kasnije.

Predavanja održana putem webinara omogućavaju studentima pregled prezentacije sinkronizirane s održanim predavanjem, što olakšava učenje svim studentima jer nastavni materijal mogu pregledati neograničeni broj puta. Snimljeni materijali dostupni su samo studentima koji su upisali kolegij te svi materijali ostaju u Moodle-u.

Polaznici radionice dobili su potvrdu o odslušanom tečaju.