Prvi nastup Akademskog pjevačkog zbora FOI-ja

Objavljeno: 06.06.2016

Početkom ljetnog semestra akademske godine 2015./2016. dekan Fakulteta organizacije i informatike prof. dr. sc. Neven Vrček donio je odluku o osnivanju Akademskog pjevačkog zbora FOI-ja, te je za prvog voditelja i dirigenta zbora imenovao dr. sc. Ivana Malbašića. Nakon svega desetak održanih proba, zbor je u petak, 3. lipnja 2016. održao i svoj prvi javni nastup, i to na VI. smotri zborova, vokalnih ansambala, klapa i glazbenih sastava Sveučilišta u Zagrebu, popularnijoj pod nazivom "Festa Choralis", koja je održana u Hrvatskom glazbenom zavodu u Zagrebu.

Organizator Feste choralis je Sveučilište u Zagrebu, odnosno glavni koordinator programa "Universitas cantat", mo. Josip degl' Ivellio, a smotra je održana pod visokim pokroviteljstvom rektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damira Borasa. Na smotri je nastupilo 18 zborova ili vokalnih ansambala, od njih ukupno 19 koliko trenutno djeluje na različitim sastavnicama Sveučilišta u Zagrebu. Akademski pjevački zbor FOI-ja trenutno je najmlađi zbor na Sveučilištu, no unatoč tome nastup je odradio samopouzdano, što je nagrađeno i dugotrajnim pljeskom mnogobrojne publike. FOI-jev zbor na smotri je nastupio uz klavirsku pratnju Vedrana Mihala s dvjema skladbama: "Neka cijeli ovaj svijet" (iz mjuzikla Jalta, Jalta) te obradom uspješnice popularne grupe ABBA "Thank you for the music". Dojmovi sa smotre su pozitivni, čemu je posebno pridonijelo i zajedničko druženje svih sudionika koje se nastavilo do kasno u noć.

Plakat "Festa Choralis"

Akademski pjevački zbor FOI-ja i dalje je otvoren za primanje novih članova, a sve sadašnje i bivše studente ili djelatnike FOI-ja koji su zainteresirani za sudjelovanje u zboru pozivamo da se jave na zbor@foi.hr.

Video zapis sa prvog nastupa naših zboraša pogledajte na:

Neka cijeli ovaj svijet (iz mjuzikla "Jalta, Jalta“) - https://www.youtube.com/watch?v=_uAMv1OvXfI

Thank you for the music (obrada uspješnice popularne grupe ABBA) - https://www.youtube.com/watch?v=O8eM2ZVEJCU