Projekt "Inter-Community learning / Comenius Regio Partnerships"

U sklopu projekta “Inter-Community learning / Comenius Regio Partnerships”, Varaždinsku Županiju, Fakultet organizacije i informatike i Osnovnu školu Petrijanec od 16.- 19.10. posjetila je delagacija projektnih partnera iz Ujedinjenog Kraljevstva, Varaždinske županije i Osnovne škole Petrijanec.

Cilj projekta je pomoć u učenju stranog jezika (engleskog i njemačkog) za učenike nižih i viših razreda osnovne škole Petrijanec. Ovaj projekt koordinira i vodi gospođa Silvija Ladić-Fischer iz Varaždinske županija, a partneri na projektu su OŠ Petrijanec i Fakultet organizacije i informatike Varaždin, Sveučilišta u Zagrebu. Koordinator je London Borough of Hillingdon iz Ujedinjenog Kraljevstva kraj Londona.

U projektu u posljednjih šest mjeseci volontira 15-tak volontera, studenata i građana, koji nesebično ulažu svoje slobodno vrijeme kako bi pomogli učenicima u učenju stranog jezika i time im omogućili da u budućnosti što spremnije prihvate izazove nastavka školovanja, a broj se popeo na 25 u novoj akademskoj godini. Volonteri stječu znanja i vještine koje će im biti potrebne kada će se i sami uključiti u tržište rada te razvijati osobne kompetencije.

Zanimljivu priredbu u čast gostiju iz Engleske i Varaždina pripremili su učenici i nastavnici Osnovne škole Petrijanec, a kako je bilo možete vidjeti na sljedećim fotografijama. Ovom prilikom još jednom najsrdačnije zahvaljujemo svim volonterima na njihovom doprinosu u realizaciji ovog projekta i širenju svijesti za potrebu učenja stranih jezika već od najranije dobi.