Prof. dr. sc. Dušan Barać održao pozvano predavanje na FOI-ju

Objavljeno: 18.01.2023

U četvrtak, 19. siječnja 2022. godine, prof. dr. sc. Dušan Barać s Fakulteta organizacijskih znanosti Sveučilišta u Beogradu održao je online pozvano predavanje na temu "Upravljanje znanjem u ekosustavima e-trgovine: izazovi i mogućnosti".

Pozvano predavanje održao je u sklopu predmeta "Upravljanje znanjem" na sveučilišnom prijediplomskom studiju Informacijski i poslovni sustavi, te predstavio ulogu upravljanja znanjem u e-trgovini, kao i tehnologije koje daju podršku procesima upravljanja znanjem uz primjere njihove uporabe.

O predavaču

Prof. dr. sc. Dušan Barać redoviti je profesor na Fakultetu organizacijskih znanosti Sveučilišta u Beogradu, Srbija, gdje je magistrirao i doktorirao. Trenutno obnaša dužnost prodekana za digitalni razvoj Fakulteta. Surađivao je na mnogim projektima vezanim uz informatičku tehnologiju, i kroz vanjsku suradnju i kroz razvoj vlastitih IT rješenja, igrajući različite uloge od poslovnog savjetnika do softverskog inženjera. Ima 15 godina konzultantskog iskustva u područjima: IT projekti, izgradnja rješenja za e-trgovinu i e-poslovanje općenito, digitalna transformacija, CRM, razvoj web i mobilnih aplikacija i usluga te uspostavljanje naprednih sustava za e-učenje. Njegovi glavni istraživački interesi su: ekosustavi e-trgovine, web i mobilni razvoj, upravljanje IT projektima, sustavi za e-učenje i IT startupovi. Objavio je veliki broj radova, od kojih je 25+ iz vodećih međunarodnih časopisa s faktorom odjeka.