Predstavljanje mStart natjecanja

Objavljeno: 09.03.2016

U petak, 11. ožujka, na FOI dolaze predstavnici mStart natjecanja, a sa sobom će, osim mnoštva dobre volje i vrijednih informacija o nadolazećem natjecanju, dovesti i Ledo škrinju punu sladoleda. Zato je poželjno da u pauzi od svojih uobičajenih fakultetskih obaveza pronađete njihov 'štand', uhvatite koji sladoled i saznate informacije o mStart natjecanju iz prve ruke.

Ukratko, mStart je natjecanje u organizaciji koncerna Agrokor d.d. u kojem mogu sudjelovati redovni studenti i studentice zagrebačkog FER-a, FSB-a i TVZ-a, te varaždinskog FOI-ja. Radi se o ponudi tehnoloških rješenja iz područja poslovnih procesa, elektroničkog poslovanja, organizacije, marketinga, unaprjeđenja usluga i robotizirane proizvodnje kao odgovora na postavljene stvarne izazove u poslovanju Agrokora.Studenti će kroz natječaj upoznati stvarne izazove u svakodnevnom poslovanju kompanija u Agrokor koncernu koji trebaju tehnološko rješenje.Natječaj mStart je prilika studentima:

• Kao prvi korak u poduzetničkim vodama
  • da se okušaju na izazovima iz prakse
  • za razvoj ideja i pokretanje poslovnog projekta
  • upoznaju tehnološka rješenja koja omogućuju današnje poslovanje kompanija u Agrokor koncernu
  • surađuju s Agrokorovim stručnjacima na razradi ideje
  • kroz natječaj pokušaju stvoriti svoju poslovnu priliku
  • svoju prijavljenu ideju i rješenje nastave razvijati kao vlastiti proizvod ili na radnom mjestu u nekoj od kompanija Agrokor koncerna ako se pokaže da ideja ima praktičnu primjenu

Natječaj ima dva kruga, a svi studenti koji imaju kreativnu ideju pozivaju se da se prijave u prvi krug natječaja. Prvi krug natječaja je selekcijski, te ideje koje prođu u drugi krug nastavljaju raditi na implementaciji svojih rješenjaOsnovne informacije:

• redovni studenti FER-a, FSB-a, FOI-a i TVZ-a
  • timovi do 3 člana
  • ideje koje nude tehnološko rješenje za postavljene izazove ili inovativne ideje za usluge prema uvjetima natječaja
  • stručno povjerenstvo ocjenjuje ideje prema kriterijima iz uvjeta natječaja
  • ideje koje osvoje minimalno 60% maksimalnih bodova prolaze u drugi krug
  • stručna predavanja za studente o poslovnim procesima
  • prolaskom u drugi krug studenti će imati mogućnost da u svrhu razvoja rješenja pristupe odgovarajućim testnim resursima i konzultiraju se s Agrokorovim stručnjacima
  • nagrada za sve timove koji prođu u drugi krug je stručni obilazak tehničkih i proizvodnih centara Agrokor koncerna
  • najuspješniji radovi bit će nagrađeni novčano, s 20.000 kuna za prvo, 10.000 kuna za drugo i 5.000 kuna za treće mjesto.

Više informacija pronađite na službenoj stranici natječaja, gdje možete naći i prijavnu formu, a rok prijave za prvi krug natječaja je 4.4.2016. Nemojte propustiti ovu sjajnu priliku za usvajanje praktičnih znanja uz koje možete osvojiti i vrijedne novčane nagrade te se izdvojiti na tržištu rada.