Pozvano predavanje u sklopu kolegija Korporacijsko upravljanje (DS Informatike)

Objavljeno: 20.11.2018

U srijedu, 21. studenoga 2018. u 12:30 sati u sklopu kolegija Korporacijsko upravljanje (DS Informatike), predavanje će održati g. Libor Weiser na temu faza razvoja poduzeća i interakcije poduzeća sa stakeholderima kod procesa preuzimanja poduzeća. Predavanje će se održati u dvorani 6 na FOI 1.

Studenti će na predavanju imati priliku upoznati se sa ključnim elementima u tim procesima kao što su: duediligence, procjena vrijednosti, modeli plaćanja, pregovaranje s osvrtima na uloge vlasnika, menadžera te svih ostalih u procesu.

Libor Weiser ima više od 18 godina iskustva u menadžmentu, consultingu i investicijskom bankarstvu. Karijeru je započeo na Varaždinskoj burzi, gdje je vodio projekte javnih dražbi te uvrštenja javnih dioničkih društava na burzu. Nakon toga dolazi u Podravsku banku i postaje direktor sektora za investicijsko bankarstvo, tu je realizirao niz projekata i ostvario značajan rast tržišnog udjela banke u segmentu investicijskog bankarstva. Karijeru nastavlja kao član Uprave Hita-vrijednosnica, gdje je bio odgovoran za usluge korporativnoga financiranja iM&A, duediligence i procjene vrijednosti. Vodio je projekt usklađenja sa Zakonom o tržištu kapitala i MFID direktivama Europske unije, sudjelovao je i u konsolidaciji na tržištu kapitala spajanjem i pripajanjem brokerskih kuća. Radio je kao predsjednik Uprave Finesa Grupe koja objedinjuje više društava iz područja financija, investicija i consultinga.

Predsjednik je i član u više upravnih i nadzornih odbora, član je Programskog odbora Akademije Zagrebačke burze, te Odbora za mjere zaštite tržišta Zagrebačke burze. Položio je ispit za ovlaštenog brokera i investicijskog savjetnika.