Pozvana predavanja na predmetu „Web dizajn i programiranje“

Objavljeno: 04.05.2018

U ponedjeljak, 7. svibnja 2018. godine, održat će se pozvana predavanja na predmetu „Web dizajn i programiranje“ u dvorani 1/FOI 1

Predavanja će se održati prema sljedećem rasporedu:

18:15 – 19:00 – Atomic Dizajn u praksi – Predavači: Antonio Mohenski i Goran Hacek
19:15 – 20:00 – PHP Caching – Predavači: Matej Dragun i Anita Kanisek.

Predavanja su namijenjena studentima/ica na predmetu „Web dizajn i programiranje“ ali su otvorena i za ostale studente/ice i zaposlenike FOI-a.

Tema predavanja: Atomic Dizajn u praksi

Opis predavanja: Pretvorba grafičkog dizajna u funkcionalnu aplikaciju često stvara izazov za dizajnere i programere. Kroz predavanje, pokazat ćemo kako smo u praksi primijenili Atomic Design metodologiju kao efikasan alata za izradu dizajna i njegovu pretvorbe u funkcionalnu aplikaciju, te kako nam je takav pristup omogućio lakšu komunikaciju unutar tima i bržu isporuku projekata.

O predavačima:

Antonio Mohenski – Antonio je dizajner digitalnih sadržaja specijaliziran za oblikovanje korisničkih sučelja (UI) i brendiranje proizvoda. Studirao je dizajn obuće, a trenutno radi na poziciji Senior UX/UI designera u agenciji Browncatz. Ima 10 godina iskustva sa klijentima diljem svijeta na području digitalnog dizajna uključujući dizajn aplikacija, web stranica, vizualnih identiteta, ilustracija i animacija.

Goran Hacek – Goran je direktor i vlasnik tvrtke Occam d.o.o. koja se bavi razvojem softversko-hardverski integriranih projekata. Sa svoje 32 godine proveo je više od pola života radeći u IT industriji na raznovrsnim projektima u raznim industrijama. Prije osnivanja vlastite tvrtke radio je u Rimac Automobilima, gdje je vodio razvoj jednog on najnaprednijeg In-Vehicle Infotainment sustava u automobilskoj industriji, te razvoj sustava za udaljeni nadzor i upravljanje vozilom.

Tema predavanja: PHP Caching

Opis predavanja: Prilikom izrade sustava postavljaju se izazovi u kojima je potrebno veliku količinu sadržaja i funkcionalnosti, koja može rezultirati sporim otvaranjem stranice ili čak “padom servera”, uskladiti sa sve zahtjevnijim korisnicima koji očekuju otvaranje sadržaja bez puno čekanja.

Kako pravovremeno reagirati te izbjeći moguću eskalaciju problema - pokušat ćemo odgovoriti na predavanju

O UHP Digital-u: Mi smo ambiciozna i mlada tvrtka koja okuplja inženjere na području web-a i mobile-a. Rastući tim stručnjaka razvija tehnologiju na području zdravlja, farmacije, sporta i lifestyle-a, prodaje, financija i zabave, neprestano izazivajući njihove vještine i kreativnost za isporuku proizvoda vrhunske kvalitete koji su oblikovani prema željama naših klijenata.

O predavačima:

Matej Dragun - Web Developer - Backend i Android developer u UHP Digitalu već 3 godine. Kao i svi developeri ne voli pričati o sebi :)

Anita Kanisek - Business Development  - čini dio strateškog management tima za ekspanziju poslovanja UHP Digitala. Magistrirala Management na EFOS-u u Osijeku, sa iskustvom rada na stranim tržištima i u IT sektoru.