Poziv studentima FOI-ja da se prijave za sudjelovanje u 11. studentskom istraživačkom simpoziju sa studentima iz SAD-a

Od 21. do 29. svibnja 2023. će se na Fakultetu organizacije i informatike i UNESCO lokacijama u Hrvatskoj održati 11. studentski istraživački simpozij o interkulturalnom učenju. Nekoliko studenata FOI-ja ima prilike sudjelovati zajedno sa studentima iz SAD-a. Rok za prijavu je 30. travnja 2023.

Drage studentice i studenti,

pozivamo vas da se prijavite za sudjelovanje na 11. studentskom istraživačkom simpoziju o interkulturalnom učenju u organizaciji Fakulteta organizacije i informatike, Studentskog zbora FOI-ja i suorganizaciji sveučilišta iz SAD-a.

Simpozij pod nazivom “Research Topics on Intercultural Learning in the International Context” će biti održan od 21. do 29. svibnja 2023. godine na Fakultetu organizacije i informatike i na UNESCO lokacijama u Hrvatskoj.

• Prvi dio Simpozija će se održati u Varaždinu (21.-27.5.2023.). Ovaj dio sastoji se od niza zanimljivih pozvanih predavanja, izlaganja studentskih istraživanja, posjete poslovnim organizacijama, volonterskih aktivnosti, sportskih događanja i druženja.
  • Drugi dio Simpozija - terensko istraživanje “Integracija UNESCO baštine uz uporabu IKT-a” planira se održati 27.-28.5.2023. na UNESCO destinacijama - Plitvičkim jezerima i u Zadru.

Broj slobodnih mjesta za terensko istraživanje u Dalmaciju „ICT Integration within UNESCO“ (27.-28.5.) je ograničen – može sudjelovati 3- 5 studentica/studenata. Na natječaj se mogu javiti studentice i studenti preddiplomskog i diplomskih studija informatike i Ekonomike poduzetništva te stručnog studija ITDP. Prijave mogu biti pojedinačne ili u timovima. Troškovi putovanja i boravka studenata uključenih u ovu mobilnost bit će pokriveni iz projektnih sredstava.

Zainteresirane studente molimo da potrebnu dokumentaciju – motivacijsko pismo (do 300 riječi) i životopis na engleskom jeziku dostave najkasnije do nedjelje, 30. travnja 2023.  Uredu za međunarodnu suradnju FOI-ja, Pavlinska 2, 42 000 Varaždin na e-mail international@foi.unizg.hr s naslovom maila “Prijava na 11. studentski simpozij” (nije potrebno donositi dokumentaciju u papirnatom obliku).

Nastavak studentskih aktivnosti planira se na 12. simpoziju u SAD-u u sljedećoj akademskoj godini, za što će biti objavljen novi javni poziv.

Dodatne informacije možete dobiti kod voditeljice Ureda za međunarodnu suradnju FOI-ja Izabele Oletić Tušek, univ.spec.pol. (international@foi.unizg.hr) ili voditeljice 11. simpozija - prof. dr. sc. Violete Vidaček Hainš (vvidacek@foi.unizg.hr).

Informacije o dosadašnjim Simpozijima možete naći na sljedećim poveznicama:

Želimo vam uspješne prijave!