Poziv na MUZZA tjedan znanosti od 12. do 14. travnja u Zagrebu - u popularizaciji znanosti sudjeluju i FOI-jevi nastavnici

Objavljeno: 12.04.2024

MUZZA tjedan znanosti događanje je gdje se susreću znanstvenici, istraživači i svi zainteresirani predškolci, školarci i studenti te stvaraju mostovi između akademske zajednice i šire javnosti. Treći MUZZA tjedan znanosti održavat će se od 12. do 14. travnja 2024. u zgradi SEECEL-a u Zagrebu (Ulica Radoslava Cimermana 88). U tri dana posjetitelji će moći pratiti zanimljive panel-diskusije i sudjelovati u 50 radionica koje će im omogućiti interaktivni susret s različitim područjima znanosti i znanstvenicima.

Ovaj događaj organiziran je u suradnji sa Sveučilištem u Zagrebu, a među sudionicima je 18 sastavnica, uključujući i Fakultet organizacije i informatike. Nastavnici s FOI-ja ne samo da provode radionice, već i pridonose popularizaciji znanosti kroz svoje stručno znanje i iskustvo, pružajući posjetiteljima priliku da se upuste u interaktivne aktivnosti i istraže različita područja znanosti na zanimljiv i pristupačan način.

Voditelji radionica s FOI-ja za posjetitelje su pripremili 6 radionica:

• Besposadne letjelice, voditelj dr. sc. Luka Milić

Kratki opis: Uplovite u svijet dronova! Naučite letjeti bespilotnim letjelicama i sudjelujte u izazovu snimanja meta s FOI-jevim logotipom

• Mitologija u svemiru, voditeljica Ivana Fojs, mag. oec.

Kratki opis: Otkrijte poveznice između mitologije, svemira i svakodnevnog života kroz intrigantno predavanje i zabavan kviz.

• Radionica računalne igre, voditelj Ivan Mihaljević, mag. ing. comp.

Kratki opis: Postanite programer i stvorite svoju računalnu igru! Igrajte se s parametrima u Monogame engine-u i oblikujte svijet svemirskih brodova i kometi prema vašoj mašti.

• Iskustvo virtualne stvarnosti, voditelj Ivan Mihaljević, mag. ing. comp.

Kratki opis: Zakoračite na Mjesec kroz virtualnu stvarnost! Iskusite hodanje po površini Mjeseca u vrlo realističnom okruženju.

• Mikroupravljači, voditelj Elvis Popović, mag. inf.

Kratki opis: Upoznajte se s izradom retro igrica na mikro upravljačima! Stvorite vlastitu svemirsku avanturu na malom TFT ekranu uz pomoć ESP32 mikro upravljača.

• Inovacije i znanost, voditeljica Ivana Fojs, mag. oec.

Kratki opis: Sudjelujte u interaktivnoj radionici koja istražuje izume inspirirane životinjskim osobinama i predstavlja uspjehe hrvatskih inovatora.

Ulaz na Tjedan znanosti i sve radionice je besplatan, program traje u petak, subotu i nedjelju od 10 do 19 sati, a detaljno ga možete pratiti na mrežnoj stranici.

Pozivamo studente, ali i sve druge zainteresirane, da posjete ovo znanstveno događanje i nauče nešto novo!

Pogledajte u nastavku kako je bilo prvi dan na otvorenju 3. Tjedna znanosti MUZZA...