Posjet delegacije Republike Sudan FOI-u

U četvrtak, 25. travnja 2013. na Fakultetu organizacije i informatike održan je sastanak s delegacijom Republike Sudan.

Tvrtka AKD (Agencija za komercijalnu suradnju d.o.o.) iz Zagreba je u suradnji s Njegovom Ekscelencijom Dr. Salah Eldien Omerom, počasnim konzulom Republike Sudan u Republici Hrvatskoj, organizirala posjetu delegacije Republike Sudan iz tvrtke Kushite Integrated Ltd Hrvatskoj. Tvrtka Kushite Integrated Ltd je tvrtka u vlasništvu Ministarstva unutarnjih poslova Republike Sudan zadužena za obavljanje poslova izrade dokumenata za građane Republike Sudan, vođenje evidencije i popisa stanovništva Republike Sudan, te za razvoj i održavanje različitih državnih e-servisa. Kako je FOI prepoznat kao institucija koja nudi jedinstvene modele edukacije u području menadžmenta informacijskih sustava, inženjerstva i sigurnosti IT sustava, u četvrtak 25. travnja 2013. godine je u Fakultetskoj vijećnici održan sastanak između Uprave Fakulteta, gostiju iz Sudana te predstavnika tvrtke AKD na kojem se razgovaralo o mogućoj projektnoj i poslovnoj suradnji, kao i o sveučilišnoj i akademskoj suradnji i razmjeni.