Pokrenut pilot projekt „Portal za registraciju bicikala“

Studenti FOI-ja Krunoslav Domić, Tomislav Jelčić i Žan Strahija su 22. travnja 2015. na 5. sjednici Vijeća za prevenciju kriminaliteta Grada Varaždina predstavili  aplikaciju „Bicikli“. Radi se o pilot projektu napravljenom u suradnji s Policijskom upravom varaždinskom, Gradom Varaždinom te Fakultetom organizacije i informatike.

Studenti Fakulteta organizacije i informatike, Krunoslav Domić, Tomislav Jelčić i Žan Strahija osmislili su aplikaciju „Bicikli“  koja je predstavljena 22. travnja 2015. na 5. sjednici Vijeća za prevenciju kriminaliteta Grada Varaždina. Projekt je zamišljen s ciljem prevencije i otkrivanja krađe bicikala u Varaždinu, a nastao je na inicijativu Vijeća za prevenciju kriminaliteta Grada Varaždina, a u suradnji s PU varaždinskom, Ministarstvom unutarnjih poslova i Ravnateljstvom policije.

Aplikacija je u potpunosti besplatna i omogućuje korisnicima učinkovitu i brzu registraciju bicikla putem weba ili mobitela. Korisnici također mogu prijaviti i krađu svojeg bicikla, a policija uz pomoć sustava može pratiti krađe, mjesta, vremena i ostale važne parametre kako bi ubrzala pronalazak ukradenog bicikla. Sustav na jednostavan način omogućuje i upis podataka o pronađenom biciklu kako bi se provjerio njegov status.

Prijava na aplikaciju moguća je putem web stranice projekta ili putem mobitela preuzimanjem besplatne aplikacije za Android i iPhone uređaje.

Čestitamo studentima i želimo im mnogo uspjeha s aplikacijom!

Predstavljanje pilot projekta