Održano okupljanje karijernih savjetnika na FOI-ju o ulozi karijernih centara i suradnji s poslodavcima u (re)akreditacijama

Objavljeno: 28.10.2024

U četvrtak, 24. listopada 2024., na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu održano je okupljanje karijernih savjetnika na temu „Uloga karijernih centara i suradnja s poslodavcima u procesima (re)akreditacije“. Organizator ovog događaja bio je Centar za podršku studentima i razvoj karijera (CPSRK) FOI-ja, a prisustvovalo je gotovo 40 sudionika s 35 obrazovnih institucija diljem Hrvatske. Događanje je održano u okviru Tjedna karijera.

Na samom početku, okupljene je pozdravila dekanica FOI-ja, prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa, naglasivši važnost međusobne suradnje i inovacija u radu karijernih centara. „FOI je uvijek težio biti vodeća institucija u povezivanju s gospodarstvom i pružanju kvalitetne podrške karijernom razvoju naših studenata. Današnje okupljanje dokaz je zajedničkog truda u tom smjeru, a drago mi je vidjeti da naši napori, i kroz CPSRK i kroz međunarodne akreditacije, vode ka kvalitetnijem obrazovanju za sve naše studente“  - istaknula je dekanica, naglasivši važnost međunarodne akreditacije EFMD za diplomski studij Ekonomike poduzetništva koju je FOI nedavno dobio.

Sudionici su kroz program razmijenili iskustva o suradnji s poslodavcima, te su predstavili primjere dobre prakse u procesima akreditacije. Ivana Marinković održala je prezentaciju u ime EFMD-a, dok je Vlatka Šunjak Kuljiš iz Agencije za znanost i visoko obrazovanje govorila o važnosti povezivanja gospodarstva i akademske zajednice. Antonio Matković iz Instituta za razvoj tržišta rada predstavio je alate za praćenje tržišnih potreba, ističući prilagodbu studijskih programa tržišnim zahtjevima.

Program su moderirale voditeljica CPSRK-a Amalija Koren Cavaleiro i izv. prof. dr. sc. Katarina Pažur Aničić, a okupljanje je bilo prilika za jačanje suradnje među institucijama i osnaživanje podrške studentima u profesionalnom razvoju.