Održan Informativni dan programa Obzor Europa na Fakultetu organizacije i informatike

Objavljeno: 15.05.2024

Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike (FOI) zajedno s Agencijom za mobilnost i programe EU-a (AMPEU) te Ministarstvom znanosti i obrazovanja, organiziralo je Informativni dan programa Obzor Europa, koji je održan u srijedu, 15. svibnja na FOI-ju u Varaždinu, u okviru programa Dana međunarodne suradnje (eng. FOI International Days).

Informativni dan okupio je nastavnike i stručno osoblje visokoškolskih ustanova, ali i druge zainteresirane (postojećim i potencijalnim) korisnike programa Obzor Europa. Događaj je organiziran u okviru Dana međunarodne suradnje na FOI-ju, koji će se odvijati na FOI-ju do 17. svibnja, uz prisustvo sudionika iz 30-ak zemalja svijeta.

U prvom dijelu Informativnog dana predstavljen je nacionalni sustav podrške i mjere za jačanje nacionalnog sudjelovanja u programima EU, zatim osnovne karakteristike programa Obzor Europa te program širenja sudjelovanja i jačanje Europskog istraživačkog prostora (WIDENING).

U drugom dijelu Informativnog dana predstavljena su i pojedinačna područja programa Obzor Europa: Klaster 2Kultura, kreativnost i uključivo društvo, Klaster 3 - Civilna sigurnost za društvo i Klaster 4Digitalizacija.

Sudionici su upoznati i s radom znanstveno-stručne službe Europske komisije Zajednički istraživački centar (JRC) i  Europsko vijeće za inovacije (EIC) te Europski inovacijski ekosustavi u programu Obzor Europa.

Fotogaleriju pogledajte u nastavku...