Održan info dan za ICT u Obzoru 2020.

Objavljeno: 23.01.2018

U petak, 19. siječnja 2018. na Sveučilištu u Zagrebu, u organizaciji Agencije za mobilnost i programe Europske unije, održan je informativni dan za područje LEIT: ICT u Obzoru 2020.

Jedan od sudionika informativnog dana bio je i doc. dr. sc. Igor Balaban sa Fakulteta organizacije i informatike, voditelj uspješnog projekta CRISS: Demonstration of a scalable and cost-effective cloudbased digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools financiranog iz programa Obzor 2020 (H2020). Ukupni proračun projekta je 6.048.440,18 eura, od čega je FOI udio 248.125,00 eura.

Uz prezentaciju projekta CRISS, potencijalnim prijaviteljima predstavljen je i projekt L4MS, a izv. prof. dr. sc. Antonio Starčević prijaviteljima je dao savjete vezane uz evaluaciju i postupak vrednovanja projektnih prijedloga. Predstavnik Europske komisije, Kimmo Rossi i prof. dr. sc. Mario Kovač, hrvatski delegat u odboru ICT pri Europskoj komisiji održali su predavanje o European data infrastructure i HPC, te prezentaciju radnog programa. Skup je završio prezentacijom Katarine Vukušić o uslugama koje pruža transnacionalni projekt Idealist2018.