Medicinska informatika - kvalifikacije i zanimanja

U nakladi Fakulteta organizacije i informatike objavljena je knjiga Medicinska informatika – kvalifikacije i zanimanja. Rezultat je to projekta MEDINFO - Razvoj kurikuluma za Interdisciplinarni poslijediplomski specijalistički studij medicinske informatike. Više....

Knjiga donosi pregled razvoja ideja o izobrazbi stručnjaka za medicinsku informatiku u Hrvatskoj u zadnjih 50 godina, rezultate istraživanja procesa standardizacije zanimanja i kvalifikacija iz medicinske informatike, analizu potreba i prijedlog standarda kvalifikacije sveučilišnog specijalista medicinske informatike.

Uz rezultate projekta knjiga sadrži i poglavlje o Hrvatskom kvalifikacijskom okviru, osiguravanju kvalitete te prepoznavanju i vrednovanju neformalnog i informalnog učenja u kontekstu budućeg poslijediplomskog specijalističkog studija te opis standarda zanimanja rukovodilac zdravstvenih informacija i rukovodilac medicinske informatike.

Urednica publikacije je prof.dr.sc. Diana Šimić.