Knjižnica FOI-ja postavila izložbu "Novčić po novčić …“ u povodu obilježavanja Svjetskog i Europskog tjedna novca

Objavljeno: 18.03.2024

Knjižnica FOI-ja organizirala je izložbu pod nazivom „Novčić po novčić …“ kojom studentima, nastavnicima i javnosti predstavlja dio svog bogatog knjižničnog fonda iz područja financija. Izložba je postavljena u prizemlju zgrade FOI1 i može se razgledati od 19. do 22. ožujka 2024. godine.

Izložba obuhvaća domaću i stranu literaturu nabavljanu za potrebe nastave na Višoj ekonomskoj školi i Fakultetu organizacije i informatike. Koncipirana je na način da su udžbenici, rječnici i leksikoni postavljeni kronološki prema načelima opće klasifikacijske sheme UDK (Univerzalna decimalna klasifikacija). Predstavljena literatura obrađuje teme novca, monetarnih sustava, bankarstva, tržišta vrijednosnica, tržišta kapitala, tržišta dionica, burze, vrijednosnih papira, dionica i dividendi.

Zanimljivost: Prva domaća knjiga koja se bavi temom novca potječe iz 1961. godine, a nabavljena je i upisana u Knjigu inventara knjižnice 1964. godine. Najstarija strana knjiga iste tematike iz fonda knjižnice FOI-ja tiskana je 1968. godine.

Autorica izložbe je Bernarda Kos, mag. inf., viša knjižničarka.