Knjige su našle svoj dom – Studentski dom

Povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige 2014., koji se održava od 15. listopada do 15. studenoga 2014. godine, u Varaždinu se dogodila jedna lijepa priča. Osmišljen je i realiziran projekt kojim je Studentskom domu u Varaždinu donirano više od četiri stotine knjiga, uglavnom beletristike, a namijenjene su korisnicima Doma kao i djelatnicima Studentskog centra, svima koji žele saznati nešto novo, razonoditi se ili opustiti uz dobru knjigu.

Osnovna ideja projekta, uz promicanje čitanja, bila je korisnicima Studentskog doma stvorili ugođaj „doma“. Police s knjigama postavljene su po hodnicima Doma, a knjige su korisnicima dostupne 24 sata na dan. Oni ih slobodno, u bilo koje vrijeme, odabiru i „posuđuju“ bez evidencije posudbe. Nakon čitanja knjige vraćaju na policu. Posjeduju li korisnici u svojim privatnim zbirkama publikacije koje im više nisu potrebne također ih mogu ostaviti na policama Doma i dati im priliku da i dalje budu čitane. Po riječima ravnatelja Studentskog centra Varaždin, otkako je projekt započeo, svakog jutra se s novim naslovima popunjavaju nastale praznine na policama. To je ujedno dokaz da je projekt uspio.

Projekt je realiziran u listopadu 2014. godine u suradnji Gradske knjižnice i čitaonice „Metel Ožegović“ Varaždin, knjižnice Fakulteta organizacije i informatike, knjižnice Geotehničkog Fakulteta i Studentskog centra Varaždin.

Slika-1 Slika-2