Hrvatski robotičari prvi na azijskom natjecanju pod mentorstvom studenta FOI-ja

Objavljeno: 05.12.2022

Hrvatska ekipa robotičar osvojila je prvo mjesto na 'Asia-Pacific' natjecanju u kategoriji RCAP CoSpace Rescue do 12 godina, a mentor im je bio student FOI-ja Ivan Kolarić. Naša ekipa je kroz dva kvalifikacijska kola ušla u samo finale, gdje su se nalazile najjače ekipe svijeta (Kina, Japan, Iran, SAD). U samom finalu virtualnog simulacijskog spašavanja žrtve, Hrvatska ekipa je osvojila prvo mjesto s osvojenih 1590 bodova, što pokazuje da se hrvatski robotičari nalaze u samom svjetskom vrhu.

Samo natjecanje je koncipirano tako da učenici moraju isprogramirati robota unutar virtualnog okruženja kako bi se kretao po mapi, prolazio razne prepreke koje mu se nađu na putu i pomoću senzora boje pronalazio
crvene, plave i crne kvadratiće koji predstavljaju žrtve. Za svaku pronađenu žrtvu robot dobiva bodove, a ako spasi žrtvu tako da je položi na narančasto polje, ti bodovi se dupliciraju.

Natjecanje je bilo održano pola vremena online, a pola uživo. Uživo se održalo u Juznoj Koreji (PyeonChang).

Velike čestitke cijelom timu, a posebno našem studentu Ivanu Kolariću!

Više informacija pročitajte ovdje, a fotogafije pogledajte u nastavku.