Fokus grupa za studente s područja Grada Varaždina

Na Fakultetu organizacije i informatike održava se fokus grupa za studente s područja Grada Varaždina.

U utorak 15. travnja 2014. s početkom u 17 sati u dvorani 6 na Fakultetu organizacije i informatike održat će se istraživanje potreba, problema i potencijala mladih na području grada Varaždina metodom fokus grupa. Studenti svih triju fakulteta na području grada Varaždina (Fakulteta organizacije i informatike, Sveučilišta sjever i Geotehničkog fakulteta) moći će kroz raspravu izraziti svoje statove i mišljenja vezana uz trenutni položaj mladih u Varaždinu, ali i sudjelovati u kreiranju rješenja (u vidu konkretnih mjera i aktivnosti) za utvrđene probleme mladih. Istraživanje provodi zadruga za poslovno savjetovanje Centar za eko-društveni razvoj – CEDRA iz Čakovca u suradnji sa Savjetom mladih Grada Varaždina.

Fokus grupe prepoznate su kao učinkovit način prikupljanja kvalitativnih i nadasve subjektivnih podataka o specifičnoj problematici kao što je društveni položaj mladih. Grupnu diskusiju voditi će moderator na objektivan način, ne utječući  pritom na stavove i izjave sudionika.

Istraživanje metodom fokus-grupa biti će upotpunjeno rezultatima anketnog upitnika kojem možete pristupiti na poveznici, zaključno s 30. travnja 2014., kao i metodom sveobuhvatne analize sadržaja (Zakona, Nacionalnih programa i strategija, ranije provedenih istraživanja). Sve navedene metode istraživanja provest će se u svrhu izrade Gradskog programa za mlade Grada Varaždina kao dokumenta koji predstavlja temeljni iskaz društveno-političke vizije unaprjeđenja položaja mladih u Varaždinu za razdoblje do 2018. godine. Konačnu verziju GPM-a Gradsko vijeće Grada Varaždina će usvojiti u lipnju ove godine te na taj način uključiti mlade u dobi između 15 i 30 godina starosti u proces odlučivanja o pitanjima od njihova interesa.