FOI ponovno podupiratelj IT konferencije Unlock Rab

Objavljeno: 03.06.2024

Prepoznavši vrijednost koju konferencija Unlock Rab predstavlja za IT zajednicu, Fakultet organizacije i informatike ponovno je podržao njezino održavanje.

Od 27. do 29. svibnja 2024. godine Unlock Rab konferencija treći je put stavila u središte IT događanja otok Rab. Tijekom održavanja konferencije brojni stručnjaci predstavili su novosti iz industrije i održali niz predavanja na developerske i marketinške teme, uključujući Dženana Loju (CEO, TIS grupa), Matiju Matijevca (CEO, Maidea; CTO, Zuluhood), Maria Jurića (co-founder, Upheave), Alana Đurića (CTO/COO, Wire), Stana Schroedera (Senior Editor, Mashable), Daria Marčaca (Founder, Crew) ali i FOI alumnije poput Zorana Šljivića (Lean Software Developer, Serengeti), Maje Benkus (Software Developer, Ekobit) i Davida Peranića (Digital Marketing Strategist, Scoreminds).

Uz njih, program je uključivao i intervjue na teme poput izgradnje svjetskih proizvoda iz Hrvatske na primjeru AirCasha (Hrvoje Ćosić, CEO) i Sofascore-a (Ivan Bešlić, co-founder i CSO) te iskustva međunarodnih akvizicija na iskustvu Infinuma (Nikola Kapraljević, CEO).

Panel rasprava na temu AI or DIE: Može li obrazovni sektor preživjeti nalet umjetne inteligencije?, moderirana od strane Hrvoja Ćosića (AirCash) uključila je FOI-jevu prof. dr. sc. Ninu Begičević Ređep, voditeljicu projekta Centra za predinkubaciju u pametnoj industriji, doc. dr. sc. Gordanu Nikolić, dekanicu Veleučilišta PAR, prof. dr. sc. Sašu Drezgića, dekana Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci te dr. sc. Matu Njavru, dekana Zagrebačke škole ekonomije i managementa.

Uz prof. dr. sc. Ninu Begičević Ređep, u ime FOI-ja su na konferenciji sudjelovali Amalija Koren Cavaleiro, voditeljica Centra za podršku studentima i razvoj karijera te student Franjo Apari.