FOI-jevci inovativnom aplikacijom pobijedili na hackathonu u Zagrebu

Objavljeno: 07.05.2018

Čestitke svim timovima koji su sudjelovali na prvom izdanju novog hackathona u organizaciji KING ICT-a Change Code, namijenjenog studentima svih hrvatskih sveučilišta i veleučilišta. Najviše smo ponosni na naše studente FOI-ja Tino Balint, Dean Jakovljević, Antonio Martinović  te Igor Rinkovec čiji je tim pod nazivom Do you Even Code? i njihovo rješenje osvojilo prvo mjesto i nagradu od 20.000 kuna uz izvanredne ocjene žirija na području funkcionalnosti i korisničkog iskustva. Natjecatelji su trebali osmisliti virtualno mjesto spajanja udruga koje trebaju volontersku pomoć i građana koji žele volontirati.

Rješenje koje je osvojilo prvu nagradu potiče građane na volontiranje uz pomoć gamifikcije i korištenja chatbota. Navedeno rješenje sastoji se od mobilne aplikacije za volontere i web aplikacije za administratore iz VCZ-a  (Volonterski centar Zagreb) i organizacija koje traže volontere. Na nedavnoj konferenciji „Korporativno upravljanje“ predstavljeno je pobjedničko rješenje te njegove funkcionalnosti.

Sveukupno je sudjelovalo 10 timova, od toga FOI je imao dva tima te još jednog predstavnika u trećem timu. Kao što je i navedeno tim Igora Rinkovca osvojio je prvo mjesto, dok je tim Ivana Oršolića  osvojio drugo mjesto. Dok je tim Igora Rinkovca implementaciju bazirao na korištenju chatbotova koji pomažu u organiziranju i sudjelovanju u volonterskoj akciji; tim Ivana Oršolića implementaciju je bazirao na korištenju umjetne inteligencije i prepoznavanja lica.

Čestitamo našim studentima i želimo puno uspjeha u daljnjem radu!