FOI-jev startup Choncha na Demo danu nove generacije FER-ovog i ICENT-ovog programa Nuqleus - Zagreb

Objavljeno: 30.06.2023

Demo dan nove generacije FER-ovog i ICENT-ovog programa Nuqleus održan je 29. lipnja 2023. godine u prostorijama HUB 385 u Zagrebu. To je bila prilika da se predstavi i posljednji startup FOI-ja Choncha, koji je ove godine predstavio svoju prvu Kickstarter kampanju za istoimeni proizvod. Podršku na predstavljanju studentu Frani Primorcu (CEO Choncha) dale su doc. dr. sc. Katarina Pažur Aničić i Marija Ister iz Centra za podršku studentima i razvoj karijera.

FER-ov startup inkubator SPOCK prošle je godine službeno prerastao u program istraživačkog i akademskog poduzetništva Nuqleus, u kojem kao znanstveni partner sudjeluje i Fakultet organizacije i informatike. Na ovom događanju timovi su prezentirali svoje projekte koje su napravili u okviru druge faze programa Nuqleus. Sudionici su se ovom prilikom upoznali s nekoliko najboljih startupa iz drugih hrvatskih programa inkubacije, slušali su predavanja pozvanih govornika, sudjelovali na okruglom stolu s članovima znanstvenog i investicijskog odbora, a čuli su i sve o planovima Nuqleusa.

Posebno nam je drago da su sudionici mogli čuti pitch našeg studentskog tima iz Choncha, ujedno i posljednjeg startupa iz FOI-jevog programa Startup@FOI.

Hvala organizatorima na organizaciji Demo Day-a i na prilici za predstavljanje mladih poduzetnika!