Festival znanosti i FOI: Profesor Malbašić održao predavanje prvašićima naziva "Zdravi ŽIVOT kroz DA/NE pitalice"

Objavljeno: 05.05.2022

Radionica, odnosno interaktivni kviz pod nazivom "Zdravi ŽIVOT kroz DA/NE pitalice" kojeg je pripremio i održao danas, 5. svibnja 2022. u Katoličkoj osnovnoj školi Svete Uršule u Varaždinu izv. prof. dr. sc. Ivan Malbašić, bila je dio programa Festivala znanosti u Varaždinu, a sudionici ovog zabavnog i edukativnog sadržaja bili su učenici prvog razreda. Tema ovogodišnjeg Festivala znanosti je 'ŽIVOT'.

Interaktivni kviz kojeg je pripremio izv. prof. dr. sc. Ivan Malbašić namijenjen je bio djeci 1. razreda osnovne škole koja su u događaju sudjelovala na način da odgovaraju na vrlo jednostavne DA/NE pitalice vezane uz temu 'zdravi život'. U tu svrhu svaki sudionik je dobio dva glasačka listića, s DA i NE odgovorima, pomoću kojih se izjasnio o svakoj postavljenoj pitalici. Voditelj radionice se kroz prigodne komentare i dodatno osvrnuo na svako postavljeno pitanje te je na taj način poticao mališane da iznesu i vlastita promišljanja i primjere, kako bi događaj u čim većoj mjeri bio interaktivan i uključiv.

Postavljene pitalice u kvizu odnosile su se na osnovne životne navike o kojima ovisi kvaliteta i sveukupno zdravlje života svakoga od nas, a pokrivale su teme poput zdravih prehrambenih navika, važnosti redovite tjelesne aktivnosti i vježbanja kao sastavnog dijela života, boravka u prirodi kad god je to moguće, zdravog pozitivnog razmišljanja, dobrih odnosa s drugima, kao i o drugim navikama koje učimo od malih nogu.

Prvašići su bili oduševljeni ovakvim "kviz" pristupom profesora Malbašića, kojem je cilj bio ukazati prvašićima na važnost zdravih životnih navika koje ne moraju nužno biti nešto teško i neprivlačno, nego naprotiv – zabavno i korisno (baš poput ove radionice).

Hvala učenicima i razrednici Katoličke osnovne škole Svete Uršule na gostoprimstvu i sudjelovanju u programu Festivala znanosti!