Obilježavanje Dana medijske pismenosti na FOI-ju

Objavljeno: 27.04.2018

Medijska pismenost jedna je od ključnih vještina za život u 21. stoljeću, potrebna jednako i djeci i odraslima, da bi znali medije koristiti za svoje i opće dobro. Kako  bi što više djece dobilo priliku upoznati se s osnovama medijske pismenosti, Agencija za elektroničke medije i Ured UNICEF-a za Hrvatsku, od pokroviteljstvom Ministarstva kulture i Ministarstva znanosti i obrazovanja, u suradnji s brojnim partnerima i medijskim kućama pokrenuli su Dane medijske pismenosti.

Od 19. do 21. travnja 2018., ali i tijekom cijele druge polovice travnja odvijale su se brojne aktivnosti i događanja koje su imale za cilj informirati i educirati djecu, roditelje, nastavnike i odgojitelje o toj važnoj temi i vještini.

Odjel za djecu Gradske knjižnice i čitaonice "Metel Ožegović" Varaždin odazvao se pozivu organizatora te priključio manifestaciji organiziranjem dviju akcija. Tako su učenici  sedmih i osmih razreda II. Osnovne škole u četvrtak, 19. 04. 2014. posjetili Fakultet organizacije i informatike. Sudjelovali su u radionici od vodstvom izv. prof. dr. sc. Valentine Kirinić i Damira Vučića, profesora tjelesne kulture.

Na radionici, naučili su kako uz pomoć izvora na računalima doći do pouzdanih podataka vezanih uz zdravlje i kretanje te su upoznali mogućnosti primjene informacijsko – komunikacijskih tehnologija u kretanju i očuvanju zdravlja. Tako su istovremeno, uz projekt o medijskoj pismenosti, sudjelovali i u projektu "Zdravokret" koji ovih dana provodi II. OŠ Varaždin.