EU-XCEL međunarodno natjecanje

Otvoren je natječaj za prijave na EU-XCEL međunarodno natjecanje. Mogu se prijaviti svi studenti zainteresirani za poduzetništvo i ICT koji žele postati dio međunarodnog tehnološkog start-up tima. Prijave su otvorene do 30. travnja 2015.

EU-XCEL je novi virtualni akcelerator koji traži talentirane, buduće poduzetnike iz područja informacijske i komunikacijske tehnologije (ICT) za sudjelovanje u jedinstvenom međunarodnom poduzetničkom projektu usmjerenom na stvaranje i podržavanje poduzetnika.

Odabrani kandidati bit će grupirani u timove od tri do pet članova. Timovi će razvijati svoje start-up ideje tijekom 5 mjeseci trajanja programa koji uključuje:

• Tjedan dana besplatnog intenzivnog treninga pod nazivom 'Start-up Scrum' u jednoj od šest zemalja – Njemačka, Španjolska, Grčka, Danska, Irska i Poljska (uključujući besplatni let i smještaj);
  • Kontinuirana virtualna podrška (online mentorstvo i tehnička podrška);
  • Prilika za održavanje „pitch“ govora za dobivanje investicije i osvajanje nagrade u „EU-XCEL Ultimate Challenge“ finalu koje će se održati 2.-3. studenoga 2015. godine u Corku, Irskoj.

Više informacija o projektu, kao i prijavni obrazac možete pronaći službenim internet stranicama ovdje. Prijave su otvorene do 30. travnja 2015.

Ukoliko imate dodatnih pitanja možete nam se obratiti u Uredu za međunarodnu suradnju (FOI 1, Dekanat) ili na international@foi.hr.

EU-XCEL_Logo_RGB