DIGITRANS Metodologija predstavljena na E-BIZ 2019 – konferenciji o digitalnom poslovanju

Objavljeno: 01.04.2019

U Zagrebu je 25. ožujka 2019. godine održana E-BIZ konferencija o digitalnom poslovanju, s ciljem potpore i ubrzanja digitalne transformacije u Hrvatskoj.

Jedna od sudionica na sekciji povezanoj uz temu digitalnog društva bila je doc. dr. sc. Martina Tomičić Furjan s Fakulteta organizacije i informatike Varaždin, partnerske institucije na Projektu digitalne transformacije u Dunavskoj regiji - Digitrans.

Predstavila je projekt i metodologiju Digitrans kao pomoć u digitalnoj transformaciji malih i srednjih poduzeća, kao i platformu Digitrans.me. Kao panelistica, sudjelovala je i u raspravi o digitalnoj transformaciji i povezanim razvojnim ciljevima u Hrvatskoj, zajedno s drugim istaknutim panelistima iz akademskog i privatnog sektora.

Vrijednost projekta je 2.106.825,97 eura, a projekt uključuje 14 partnerskih institucija iz Njemačke, Austrije, Slovenije, Bugarske, Mađarske i Rumunjske. Iz Hrvatske, uz FOI, na projektu sudjeluje i Tehnološko-inovacijski centar Međimurje d.o.o.. Voditelj projekta pri Fakultetu organizacije i informatike je prof. dr. sc. Vjeran Strahonja.