Dani financijske pismenosti u organizaciji Business Cluba FOI

Studentska neprofitna udruga „Business Club FOI“ iz Varaždina, provodi projekt pod nazivom „Dani financijske pismenosti“ s ciljem proširenja znanja iz tema financijske pismenosti kod studenata. Projekt će se provoditi u razdoblju od 7. do 8. svibnja 2024. godine.

Teme koje bi se obrađivale sa studentima vezane su uz osobne financije poput: štednja i investicija, otvaranja računa, upravljanja dugovima i kreditima. Posebno bi se osvrnulo na digitalne financije te sigurnost i privatnost u digitalnom svijetu. Također, teme vezane uz mirovinsko planiranje te globalne financije i ekonomiju. Studente bi se upoznalo sa etičkim aspektima financija, savjetima za upravljanje financijama tijekom studentskih godina te planiranjem budućnosti.