Aplikacija studenata FOI-a „cQuest“ odnijela prvo mjesto na Startup Pitch natjecanju

U sklopu MobilityDay konferencije koja se održala u Zagrebu 26. rujna 2013. godine održano je i Startup Pitch natjecanje u kojem su sudionici prezentirali svoj način uporabe novih mobilnih tehnologija i svoje startup projekte. Prema odabiru žirija, najbolju uporabu mobilnih tehnologija pokazali su timovi cQuest i GoPro iz Beograda. cQuest tim trenutno čine studenti Dario Filipaj bacc. inf. (FOI), Ozren Krpan(FOI), Luka Obuljen mag. inf. (FOI) te Domagoj Korman (FER).

cQuest je platforma koja na interaktivan način spaja mobilne i web tehnologije s vanjskim svijetom. Ujedno cQuest je i geolokacijska aplikacija koja omogućuje korisnicima da razvijaju svog virtualnog lika rješavajući zadatke u realnom svijetu te se s njime natječu protiv drugih igrača. No cQuest se ne mora koristiti samo kao zabavna igra već može biti i turistički vodič kroz neku lokaciju ili zanimljiv marketiniški alat za promociju lokacije ili nekog događaja.

cQuest je nastao kao Imagine cup projekt te je sada postao puno više od toga.

Za više informacija o projektu i timu posjetite stranice www.cquest.eu

Mobility Day 2013 konferencija je namijenjena donosiocima odluka i IT profesionalcima koji se bave poslovnim i tehnološkim aspektima mobilnih rješenja, u organizaciji tvrtki Mobendo i Citus. O samom natjecanju možete saznati više na http://www.tportal.hr/scitech/tehno/289629/GoPro-i-cQuest-najbolji-startupi-na-Mobility-Dayu.html

Čestitamo našim studentima na uspjehu!

cquest1 cquest2