Edu-preneur radionica

Na Fakultetu organizacije i informatike, kao partnerskoj instituciji započelo je održavanje 1. edukacijskog modula u sklopu projekta Edu-preneur – Poduzetnička edukacija učenika/studenata inovatora Europe.

Projekt je odobren u sklopu Operativnog programa IPA Slovenija – Hrvatska 2007. – 2013., a provedba je započela 1. svibnja 2011. i trajat će 18 mjeseci, do 31. listopada 2012. godine. Glavne aktivnosti projekta su edukacija učenika/studenata inovatora te njihovo povezivanje s dionicima privatnog i javnog sektora. Time im se želi pružiti mogućnost da razviju, zaštite ili komercijaliziraju svoje ideje i/ili inovacije u obje regije – Hrvatskoj i Sloveniji.

Kroz edukacijske module svi zainteresirani učenici i studenti inovatori steći će znanja i vještine, koje će im pomoći u komercijalizaciji njihovih poslovnih ideja. Edukacija se sastoji od 7 modula, a to su:

• Osnove osnivanja i upravljanja poduzećem/obrtom (FOI)
  • Istraživanje tržišta i izrada SWOT analize (FOI)
  • Dizajn, razvoj i ocjenjivanje tehnologija (HIT)
  • Prava intelektualnog vlasništva (HIT)
  • Marketinške strategije i strategije prodaje (FOI)
  • Poslovno i financijsko planiranje (HIT)
  • Traženje partnera i investitora (umrežavanje) (HIT).
  • Predavači s Fakulteta organizacije i informatike sudjeluju na 3 modula. Više o svakom modulu dostupno je na stranicama projekta, www.edu-preneur.eu