3. Student Tech Club

Microsoft Student Partneri u Varaždinu organiziraju 3. Student Tech Club druženje koje će se održati 28.05.2013. u dvorani D7 s početkom u 18:15 sati.

Ovaj put su na dnevnom redu čak tri zanimljiva predavanja:

Windows Phone 8 - pogled u budućnost“ autora Tine Šimeca studenta 2. godine prediplomskog studija FOI-a i MSP pripravnika koji će nam ispričati kratki pregled značajnijih novosti i pojedinosti Windows Phone platforme te nešto više o softverskoj i hardverskoj budućnosti i smjeru u kojem se razvija ova mobilna platforma.

Lightweight web razvoj s novim WebMatrix-om 3.0“ autora Luke Klancira, također studenta 2. godine FOI-a, fokusirat će se na novu (treću) inačicu Microsoftovog „lightweight“ razvojnog alata za web prvi put predstavljenog 2010. godine pod nazivom WebMatrix. Luka će predstaviti razvojnu okolinu, mogućnost integracija i rada u „open source“ programskim jezicima, postavljanje na web server i u oblak, otvorenost za zajednicu, iPhone simulator, mogućnost kreiranja vlastitih ekstenzija, kontrolu koda koristeći odnosno povezujući se s GitHub, CodePlex i Team Foundation Server repozitorijima.

Dizajn korisničkog sučelja & Windows 8“ autora Gordona Cindrića, voditelja varaždinskog Microsoft Student Partners programa i Microsoft Innovation Centra u Varaždinu objasnit će takozvani „Microsoft Design Language“, njegovu filozofiju i principe fluidnosti, usporedit će klasična desktop sučelja s mobilnim i touch sučeljima s naglaskom na ključne stvari koje su se promijenile i koje će se i dalje mijenjati. Govorit će se i o važnosti vizualne skalabilnosti sučelja i „snap“ funkcionalnost na Windows 8 platformi.

Sve dodatane informacije o događaju možete pronaći na adresi Facebook događaja: https://www.facebook.com/events/139064666279683/

Student Tech Club predavanja organiziraju se svaki mjesec. Za sva buduća događanja vezana uz Microsoft Student Partnere i njihove aktivnosti pratite ih na: http://www.facebook.com/mspvz