Radionica "Akreditacija studijskih programa i prepoznavanje neformalnog i informalnog učenja"

Radionica „Akreditacija studijskih programa i prepoznavanje neformalnog i informalnog učenja” održat će se 17. travnja 2014. godine u Školi narodnog zdravlja „Andrija Štampar“ Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu na adresi Rockefellerova 4, dvorana E (2. kat). Radionica se održava u sklopu provedbe projekta „MEDINFO – Razvoj kurikuluma za Interdisciplinarni poslijediplomski specijalistički studij medicinske informatike“.

Radionicu će održati više nastavnika među kojima su redovite profesorice Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Jadranka Mustajbegović i prof. dr. sc. Jadranka Božikov, izvanredna profesorica Medicinskog fakulteta Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku prof. dr. sc. Vesna Ilakovac, izvanredna profesorica  Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Diana Šimić te jedan inozemni predavač, g. Julien Goodman, direktor APHEA - Agency for Public Health Education Accreditation.

Očekivani rezultati radionice su:

• upoznavanje s načelima i pravilima predlaganja specijalističkih poslijediplomskih studija na Sveučilištu u Zagrebu,
  • upoznavanje s procedurama predlaganja, recenzije i prihvaćanja specijalističkih poslijediplomskih studija na Sveučilištu u Zagrebu,
  • rasprava o nacrtu elemenata prijedloga interdisciplinarnog specijalističkog poslijediplomskog studija iz medicinske informatike,
  • upoznavanje s preporukama, dokumentima i procedurama međunarodnih asocijacija za akreditaciju diplomskih studija,
  • upoznavanje s europskim preporukama za vrednovanje neformalnog i informalnog učenja te primjerima dobre prakse.

Na radionicu se možete prijaviti putem sljedeće poveznice do 15. travnja 2014. godine. S obzirom na ograničene smještajne kapacitete, broj sudionika je ograničen na 30, a popunjavati će se redoslijedom prijave. Ukoliko ste zainteresirani za predavanja u okviru radionice, a ne možete osobno nazočiti, radionicu možete pratiti putem webinara na adresi https://connect.srce.hr/medinfo/.

Program radionice:

• 10:00-10:45 Sastavljanje prijedloga poslijediplomskih specijalističkih studijskih programa - iskustvo predlagača/voditelja studija Medicina rada i sporta, jednog od prihvaćenih specijalističkih poslijediplomskih studija Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (prof.dr.sc. Jadranka Mustajbegović, Medicinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu)
  • 10:45-11:30 Elementi za prijedlog interdisciplinarnog specijalističkog studija Medicinska informatika - vježba
  • 11:30-11:45 Pauza za kavu
  • 11:45-13:00 IMIA preporuke za diplomske studije medicinske informatike; IMIA akreditacija studijskih programa(Izv.prof.dr.sc. Vesna Ilakovac, Medicinski fakultet, Sveučilište J.J. Strossmayera u Osijeku)
  • 13:00-14:00 Pauza za ručak
  • 14:00-14:45 European Accreditation in Public Healt(Julien Goodman, M Phil, APHEA - Agency for Public Health Education Accreditation and APSHER - Association of  Schools of Public Health in the European Region)
  • 14:45-15:00 Pauza za kavu
  • 15:00-16:45 Europske preporuke za vrednovanje neformalnog i informalnog učenja; Primjeri prakse prepoznavanja neformalnog i informalnog učenja (Izv.prof.dr.sc. Diana Šimić, Fakultet organizacije i informatike, Sveučilište u Zagrebu i Prof.dr.sc. Jadranka Božikov, Medicinski Fakultet, Sveučilište u Zagrebu)
  • 16:45-17:00 Rasprava i zaključci, Evaluacija