CECIIS 2014

Od srijede 17.9. do petka 19.9.2014., na Fakultetu organizacije i informatike održava se trodnevna međunarodna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2014.

Pozivamo Vas na otvorenje međunarodne znanstvene konferencije CECIIS 2014 koje će se održati u srijedu, 17. rujna 2014. u 10 sati, naFakultetu organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (II. kat, dvorana 1).

Pozvana predavanja održati će dva inozemna priznata znanstvenika. Mr.sc. Mitja Jermol sa Institututa Jožef Stefan u Ljubljani, gdje je voditelj Centra za transfer tehnologija i projektni menadžer u Laboratoriju za umjetnu inteligenciju, održat  će predavanje pod nazivom „Many Faces of the Intelligent Transportation“. Prof.dr.sc. Marjan Mernik sa Sveučilišta u Mariboru, koji je i gostujući predavač na Sveučilištu u Alabami, Birmingham i Sveučilištu u Novom Sadu, održat će predavanje pod nazivom „Domain-Specific Languages: Current Status and Open Problems“.

Središnja tema ovogodišnje konferencije je „Uloga informacijsko-komunikacijskih tehnologija u rješavanju društvenih izazova“ (ICT for tackling societal challenges), a svoje radove na konferenciji će predstaviti znanstvenici i stručnjaci u području informacijskih i inteligentnih sustava iz 12 zemalja Europe i svijeta. Održat će se i okrugli stol pod nazivom Uloga modernih obrazovnih tehnologija uzimajući u obzir zaštitu privatnosti.

Uz CECIIS se već nekoliko godina odvijaju paralelna događanja koja su povezana s temom konferencije. Ove godine će se po četvrti put kroz sva tri dana trajanja konferencije organizirati stručni simpozij o računalnoj sigurnosti – FOI Security (FSec) na kojem će se skupiti najveća imena u području računalne sigurnosti iz Hrvatske i svijeta. Po treći će se put održati i jednodnevni stručni simpozij o razvoju mobilnih aplikacija - Mobile and embedded development Symposium (f-moed) na kojem će se govoriti o razvoju aplikacija za mobilne i ugrađene sustave, a predavanja će održati domaći i strani stručnjaci i studenti. U sklopu f-moeda će biti održano i 48-satno studentsko natjecanje Mobile App Chalenge te prezentacije najboljih studentskih razvojnih projekata.

Četvrti će se put održati jednodnevna Studentska poster sekcija na kojoj će studenti FOI-a izlagati svoje istraživačke radove, dok će studenti iz nekoliko zemalja svijeta prezentirati svoje radove koristeći videokonferencijsku tehnologiju. Po drugi će se put u organizaciji knjižnice Fakulteta održati i dvije radionice. Za radionicu Revizija i otpis knjižnične građe u knjižničnom sustavu METEL win, predstavljanje novog kataloga i novih usluga sustava suorganizator je Gradska knjižnica i čitaonica Metel Ožegović Varaždin, a održat će je tvrtka Point d.o.o. iz Varaždina. Radionicu Pravo na pristup informacijama – službene informacije, tijela javne vlasti i građani održat će Digitalni informacijsko-dokumentacijski ured Vlade.

Više informacija o konferenciji CECIIS 2014 možete pronaći na službenoj Web stranici Konferencije: http://www.ceciis.foi.hr/app/index.php/ceciis/2014

Kontakt osoba CECIIS 2014:

Izv.prof.dr.sc. Sandra Lovrenčić,Predsjednica OO CECIIS 2014

E-mail: sandra.lovrencic@foi.hr