Posjet XVII. generacije polaznika Ratne škole “Ban Josip Jelačić”

U pratnji načelnika Ratne škole brigadira Antuna Čička Fakultet organizacije i informatike su u srijedu 11. veljače 2015. posjetili polaznici i dio djelatnika Ratne škole "Ban Josip Jelačić".

Ratna škola “Ban Josip Jelačić” u sklopu studijskog posjeta Varaždinu već tradicionalno posjećuje FOI kao primjer uspješne visoko-obrazovne institucije. Polaznike XVII. naraštaja Ratne škole primili su prof. dr. sc. Neven Vrček, prodekan za znanost i međunarodnu suradnju i doc. dr. sc. Zlatko Erjavec, prodekan za nastavu. Obje institucije su se najprije prezentirale, a nakon toga je nastavljen razgovor o suradnji.

Ratna škola "Ban Josip Jelačić" najviša je škola u sustavu vojne izobrazbe u Oružanim snagama Republike Hrvatske, u kojoj se školuju časnici iz Oružanih snaga RH i inozemstva, a studijska putovanja dio su praktične nastave. Uz visoke vojne dužnosnike na Ratnoj školi predaju i mnogi ugledni predstavnici akademske zajednice, što dodatno osnažuje mogućnost povezivanja s Fakultetom.