Prof. dr. sc. Tihomiru Hunjaku dodijeljena nagrada CRORS-a

Hrvatsko društvo za operacijska istraživanja (Croatian Operational Research Society) dodijelilo je prof. dr. sc. Tihomiru Hunjaku uglednu nagradu „CRORS Distinguished Service Award 2014“.

Prošlogodišnji dobitnik DSA nagrade, profesor Luka Neralić je zajedno sa nadzornim odborom (Zdravka Aljinović, Luka Neralić, i Marija Marinović) odlučio ovogodišnju nagradu dodijeliti jednom od osnivača i bivšem predsjedniku CRORS-a, prof. dr. sc. Tihomiru Hunjaku.

Prof. dr. sc. Tihomir Hunjak dobitnik je nekoliko važnih nagrada: spomenica Domovinskog rata 1991.-92. godine, povelja zahvalnosti Rektorice Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Helene-Jasne Mencer, zahvalnica NCL Media Grupa i tjednika Nacional za suradnju na projektu „Top stipendija za top studente”. Osim toga član je i sljedećih društva i udruga: Hrvatsko matematičko društvo, Hrvatsko društvo za operacijska istraživanja, američko društvo za operacijska istraživanja i menadžment „Institute for Operations Research and The Management Sciences“ (INFORMS), američko društvo za analizu odluke „Decision Analysis Society“ (DAS) te britansko društvo za operacijska istraživanja „Operation Research Society“ (OR Society).

Područja interesa prof.dr.sc. Tihomira Hunjaka su: operacijska istraživanja, teorije odlučivanja, Analitički hijerarhijski proces (AHP), analiza rizika na financijskim modelima (Monte Carlo simulacije), kvantitativni menadžment, efikasnost u bankarstvu, evaluacija efekata IT ulaganja  i modeliranje nesigurnosti u odlučivanju, ribolov.

Više o nagradi možete vidjeti na poveznici: CRORS

Čestitke prof. dr. sc. Tihomiru Hunjaku!

CRORS