Radionica "Napredno programiranje u Pythonu"

U rujnu će se na FOI održati radionica "Napredno programiranje u Pythonu". Planirano održavanje radionice je prvi i treći tjedan u rujnu - od 31.08. do 03.09. i od 14.09. do 18.09. u popodnevnim satima.

Radionica je prvenstveno namijenjena studentima FOI-a. Pretpostavlja se osnovno predznanje programskog jezika Python (sintaksa, osnovnih tipova podataka), a poželjno je osnovno poznavanje OOP paradigme.

U radionici ćemo pokriti sljedeće teme osnove razvojne okoline (virtualenv, pip, git, ipython), OOP, paradigme funkcionalnog programiranja u pythonu, web aplikacije,primjena u znanosti (numpy, scipy, sage) i dr.

Za uspješno sudjelovanje na radionici planira se dodjela 2 ECTS boda za izvannastavnu aktivnost (za što je potrebno provesti proceduru priznavanja na Sveučilištu).

Potvrđeni predavači na radionici su Ante Đerek (Stanford, Google, FER) i Marcel Maretić (FOI). Zainteresirani studenti neka se što prije e-mailom jave Marcelu Maretiću (broj polaznika je ograničen na 25).