MDPI: Dostupno 30 APC vaučera za objavu radova u otvorenom pristupu

Objavljeno: 31.03.2023

Švicarski izdavač znanstvenih časopisa u otvorenom pristupu Multidisciplinary Digital Publishing Institute (MDPI) i Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu sklopili su sporazum temeljem kojega je hrvatskoj akademskoj i znanstvenoj zajednici dostupno 30 APC vaučera (APC – Article Processing Charges) za objavu radova u otvorenom pristupu bez dodatnih troškova objave za autore.
Prema ovom sporazumu 30 radova predanih za objavu u periodu od 1. travnja do 31. prosinca 2023. godine ispunit će uvjete za objavu u otvorenom pristupu.

Ova mogućnost odnosi se na sve hrvatske znanstvenike. Autori za korespondenciju identificiraju se na temelju službenih e-mail domena matičnih ustanova.

Prije predaje rada za objavu potrebno je javiti se na e-mail baze@nsk.hr.

Popis ustanova koje imaju ovu mogućnost i popis časopisa u kojima je moguće objaviti rad u otvorenom pristupu možete vidjeti na donjim poveznicama.

Popis ovlaštenih ustanova i pripadajuće e-mail domene

Popis časopisa u kojima je moguće objaviti rad u otvorenom pristupu