Suradnja eRadionice (TAVU d.o.o.) i FOI-ja

Nakon nedavno potpisanog Ugovora o dodjeli donacije FOI-ju za razvoj IoT Laboratorija, na FOI-ju je održan radni sastanak na temu mogućnosti daljnje suradnje između FOI-ja i eRadionice, odnosno tvrtke TAVU d.o.o. kao donatora, ali isto tako i povezivanja kroz projekt Metalska jezgra d.o.o.

Sastanak su na FOI-ju s dekanicom izv. prof. dr. sc. Ninom Begičević Ređep, prodekanicom izv. prof. dr. sc. Marinom Klačmer Čalopa i voditeljem IoT Laboratorija dr. sc. Borisom Tomašem održali direktor tvrtke TAVU d.o.o. David Zovko te ravnatelj Razvojno-edukacijskog centra za metalsku industriju – Metalska jezgra Čakovec dr. sc. Mario Šercer. Naime, nakon što je prije mjesec dana potpisan Ugovor o dodjeli donacije za razvoj IoT Laboratorija, sastanak je poslužio za dogovor oko modela buduće suradnje, koja će se realizirati, među ostalim, i kroz gostujuća predavanja na temu provođenja crowdfounding kampanja. Naime, radi se o tvrtki koja ima bogato iskustvo u tom području, a više o njezinoj djelatnosti i projektu eRadionice možete saznati ovdje.

Voditelj Laboratorija dr. sc. Boris Tomaš je zajedno s ravnateljem dr. sc. Mariom Šercerom upoznao donatora s radom Razvojno-edukacijskog centra za metalsku industriju – Metalska jezgra Čakovec, projekta u kojem je FOI partner, a o kojem više možete pročitati ovdje.

Članovi Uprave Fakulteta organizacije i informatike te članovi IoT Laboratorija zahvaljuju donatoru za sredstva koja će utrošiti za daljnji razvoj i nabavku opreme, a koja će omogućiti još bolje uvjete za rad studentima i mladim znanstvenicima u ovim područjima:

• Znanstvena istraživanja i provođenje eksperimenata;
  • Pružanje savjetodavnih usluga u područjima razvoja IOT sustava, arhitektura softwera, modela podataka u IOT okolinama, IOT sigurnosti;
  • Mentoriranje i omogućavanje razvoja studenata zainteresiranih za područje interneta stvari i razvoja softwera;
  • Omogućavanje studentima pristup opremi za rad;
  • Povezivanje studenata s industrijom;
  • Sigurnost IOT;
  • Proizvodnja edukacijskih materijala;
  • Dodatno obogatiti nastavni sadržaj i poboljšati kompetenciju studenata;
  • Podrška istraživačkim problemima iz područja istraživanja laboratorija;
  • Edukacije iz područja razvoja ugrađenih uređaja za IOT;
  • Omogućavanje rada i suradnje te dijeljenje stečenog znanja.