Sastanak projekta EDUCODE u Varaždinu

Projekt „EDUCODE Project - Increasing the Competency of Computer Science Teaching Undergraduates on Coding Education“ financiran od Erasmus+ KA2 održava svoj četvrti sastanak u Varaždinu u Studentskom klubu Studentskog doma u Varaždinu.

Partneri na ovom projektu, sudionici sastanaka koji se održavaju 26. i 27. ožujka 2019. u Varaždinu, su:

• Dokuz Eylul University iz Turske (koordinator projekta)
  • Limerick Institute of Technology iz Irske
  • Sveučilište u Mariboru iz Slovenije
  • Advanced Project Education Consulting (APEC) iz Turske
  • Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu

Glavni cilj projekta je razvoj novog kurikuluma i nastavnih materijala u visokom obrazovanju s posebnim naglaskom na podučavanje u području informacijskih i komunikacijskih znanosti. Rezultati projekta trebali bi pomoći studentima – budućim nastavnicima u području informatičkih i komunikacijskih znanosti i STEM područjima jer će sadržavati najnovija znanja i odgovore na pitanja kako motivirati učenike da nauče osnove programiranja, kako nastavu programiranja učiniti zanimljivom i privlačnom, kako promovirati važnost računalnog razmišljanja te kako koristiti alate za podršku početnom programiranju: Scratch, Alice, Code Monkey Island i sl.