Odobren nastavak projekta “Prilagodba literature za slijepe i slabovidne studente 4”

Fakultet organizacije i informatike četvrtu je godinu za redom partner na projektu „Prilagodba literature za slijepe i slabovidne studente IV“. Cilj projekta je osiguravanje prilagodbe nastavne literature studentima koji su slijepi ili imaju oštećen vid. Aktivnosti provode koordinatori za studente s invaliditetom,  predstavnici fakultetskih knjižnica i studenti s invaliditetom. Projekt financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH, a projektni partneri su Sveučilište u Rijeci, Sveučilište u Splitu i Fakultet organizacije i informatike Varaždin. Voditelj projekta je Udruga „ZAMISLI“ iz Zagreba.

U prostorijama Udruge „ZAMISLI“ u Zagrebu, ovog je utorka, 15. siječnja 2019. godine, održan sastanak projektnog tima “Prilagodba literature za slijepe i slabovidne studente IV”.

Na sastanku su razmotreni načini provedbe projektnih aktivnosti, analizirani su dosadašnji rezultati te su dane smjernice za nastavak provedbe.

Posebno vrijedne informacije su prikupljene na osnovu osobnih iskustva studenata s invaliditetom.